Ski Jump Simulator rozpętało niezły Bajzel na rynku gier komputerowych

Rynek gier o tematyce skoków narciarskich od dłuższego czasu powiewa pustką. Od czasów „Małyszomanii” ciężko o dobry tytuł w tym kierunku. Jednakże ten nieurodzaj został przerwany za sprawą pewnego symulatora skoków narciarskich. Co więcej, inspirowanego znanym i lubianym tytułem jakim jest Deluxe Ski Jump. Przywołuje wspomnienia prawda? Omawianym, nowym tytułem, który ujrzał światło dzienne wiosną 2022 roku jest Ski Jump Simulator. Stworzona od podszewki gra MMORPG została wzbogacona o indywidualną ścieżkę dźwiękową BAJZLA a soundtrack został wydany w postaci nowej płyty “GAME OVER”. Co z tego wyszło? Przekonajcie się sami.

Bajzel Game Over soundtrack - Ski Jump Simulator - gra skoki

 

CZY SKI JUMP SIMULATOR TO PRZEŁOM W GRACH O SKOKACH NARCIARSKICH?

Jak już wcześniej wspomniano, rynek gier o tematyce skoków narciarskich zastygł w miejscu. Cała ta rutyna została przerwana dzięki SuperNova Interactive – ekipie, która nie tylko z zamiłowania tworzy gry online, lecz również pasjonuje się skokami narciarskimi. Z tego powodu, dzięki wnikliwej analizie dotychczas ukazanych tytułów gier o skokach, stworzono kompletną i dopracowaną produkcję jaką jest Ski Jump Simulator.

Autorski silnik uwzględniający realną i twardą fizykę lotu sprawia, że gra zyskuje niebywałą dbałość o szczegóły dodające jej realizmu. Uwzględnionych zostało 10 różnych sił, takich jak chociażby opór powietrza czy kąt lądowania, które realnie wpływają na aspekty lotu.

Poszczególne lokacje takie jak Zakopane, Planica, czy Pekin stawiają graczom wyzwania. Dzieje się to za sprawą skoczni, które różnią się od siebie pod względem kąta nachylenia, kształtu czy długości zeskoku. W efekcie, istotne okazuje się wypracowanie sobie odpowiedniej taktyki. Nie wspominając już o doborze sprzętu. Na domiar wszystkiego, w Ski Jump Simulator musimy uwzględnić również warunki pogodowe, które generowane są losowo. Całość tworzy zdecydowanie świetny efekt i stawia wyzwania graczom.

Bajzel - Ski Jump Simulator - skijumping gra online

 

SKI JUMP SIMULATOR I NOWA PŁYTA „GAME OVER”

„GAME OVER” to najnowszy album Bajzla określanego mianem człowieka orkiestry. Jego twórczość muzyczna wykracza poza wszelkie schematy i gatunki. Nie inaczej jest z obecną płytą. Zawiera ona 14 utworów dryfujących w klimacie elektro indie z elementami techno, disco czy rave. Mimo tego połączenia, całość utrzymuje stabilny kurs.

Album został stworzony specjalnie na potrzeby gry Ski Jump Simulator. Sam Bajzej miał nie lada wyzwanie tworząc do niej soundtrack. W grze zastosował głównie motywy instrumentalne wcześniej nie publikowanych własnych utworów. W dużej mierze zahaczają one o motywy electro, które artysta tytułuje jako spectrum.  Oprócz wersji instrumentalnych, usłyszymy również kilka innych, charakterystycznych utworów jak chociażby „Lova”, „Serotonine”, „Life Life”, czy „Real Find”. Ten ostatni, to debiutancki singiel promujący grę. Stanowi on nowy projekt AMBA współtworzony z Mariką Bocewicz. Singiel zdobył szerokie uznanie słuchaczy, a w efekcie trafił nawet do najważniejszych playlist Spotify tj. NMFP.

Cała gra dosłownie tętni życiem, a wszystko za sprawą przygotowanych sampli. Duże możliwości silnika Ski Jump Simulator okazały się bardzo wymagające pod kątem udźwiękowienia gry. W zależności od odległości od danego obiektu dźwięk staje się głośniejszy lub na odwrót.  Mimo tego twórczość Bajzla nie zawiodła i doskonale wypełniła grę o ponad sto różnych sampli.


WSKAKUJ DO DOSKONAŁEJ ZABAWY

Ski Jump Simulator oferuje unikalne połączenie symulatora i MMORPG.  Jednocześnie otrzymujemy rywalizację online z innymi graczami o tytuł najlepszego skoczka. Gra jest dostępna zarówno z poziomu przeglądarki jak i na urządzenia mobilne i można się nią cieszyć całkowicie za darmo. Warto poznać ten indywidualny projekt. Twórczość Bajzla oraz ekipy SuperNova Interactive w rezultacie stworzyła naprawdę dobry tytuł.

POSŁUCHAJ PŁYTY “GAME OVER”

CZYTAJ WYWIAD BAJZLA & AMBY O PROJEKCIE

CZYTAJ ARTYKUŁ O “GAME OVER”

ZAGRAJ W GRĘ SKI JUMP SIMULATOR

ZOBACZ TRAILER GRY Z UTWOREM “REAL FIND”

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.